Resultater Funder Cup 2011

Funder Cup 2011

Brejning Båd klub

Results are final as of 14:33 on September 18, 2011

Overall

Sailed:6, Discards:1, To count:5, Entries:28, Scoring system:Appendix A
Rank Tally Boat SailNo Club HelmName CrewName Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st 26 Good Speed DEN 597 SH Claus Høj Jensen Frederik Dahl Hansen, Karl Kristensen   2.0 (6.0) 2.0 2.0 1.0 1.0 14.0 8.0
2nd 28 Ming SWE 559 MSS Henrik Jörhov Ida Pedersen, Bent Pedersen, Jacob Jacob   1.0 3.0 1.0 5.0 (12.0) 3.0 25.0 13.0
3rd 19 Østjyskbank DEN 559 HS Steffen Stegger Lars Christiansen, Carsten Pedersen   3.0 1.0 4.0 3.0 (7.0) 2.0 20.0 13.0
4th 23 Andersine DEN 586 ÅSK Anders Bertelsen Eva Lund, Jes Vestergaard, Karsten Gadeg   4.0 2.0 (9.0) 1.0 2.0 5.0 23.0 14.0
5th 21 Team 569 DEN 569 SNV Claus Hovgaard Morten Hovgaard, John Paulsen   5.0 5.0 6.0 6.0 9.0 (12.0) 43.0 31.0
6th 20 Montra Hotels DEN 565 TS Per Houmark Søren Bredal, nn   9.0 7.0 (12.0) 7.0 4.0 7.0 46.0 34.0
7th 11 Viola DEN 420 ØSF Ole Engblom Simon Sørensen, Henrik Toft   7.0 4.0 7.0 4.0 15.0 (20.0) 57.0 37.0
8th 15 Lang nok DEN 470 KDY Mads Korsgaard Uffe Dreiser, Anders Rydlöv   8.0 (12.0) 5.0 11.0 8.0 10.0 54.0 42.0
9th 13 Sinus DEN 434 KS Carsten Lauridsen Peter Eriksen, Erik Ibsen   6.0 8.0 3.0 20.0 (22.0) 9.0 68.0 46.0
10th 18 Frk. Sø-Stærke DEN 543 NS Martin Stærke B. Christoffersen, J. Nielsen, H. Skafte   (15.0) 11.0 8.0 10.0 13.0 6.0 63.0 48.0
11th 16 Den Hævneklædte Kutter DEN 490 HSH Brian Keene Karsten Viborg, Mike Nyborg /td> (13.0) 13.0 13.0 9.0 11.0 4.0 63.0 50.0
12th 25 Fru Nielsen DEN 595 SNV Peter Gorrissen Jacob Hald, Erling Markussen   10.0 9.0 (20.0) 8.0 6.0 19.0 72.0 52.0
13th 12 Valeur telemarketing DEN 421 ÅSK Peter Leffers Hans Erik Pedersen, Frederik Strange   14.0 (19.0) 10.0 15.0 3.0 15.0 76.0 57.0
14th 27 Jelling Musikfestival DEN 613 SNV Hans Ebler Steffen Bøllund, Michael Broeng   11.0 18.0 14.0 (23.0) 5.0 11.0 82.0 59.0
15th 24 Zacapa DEN 591 TS Lars Kongsøre Godtfred Christensen, Finn Søgaard   17.0 (21.0) 11.0 12.0 10.0 13.0 84.0 63.0
16th 7 Fiskehvisker DEN 370 ÅSK Thomas Sennels Ninna Precht, Thomas Hannibal   18.0 14.0 17.0 (22.0) 14.0 8.0 93.0 71.0
17th 3 Bevar mig vel DEN 366 AB Per Larsen Torben Skovsted, Martin Andersen   12.0 16.0 25.0 (27.0) 17.0 18.0 115.0 88.0
18th 14 Rikke Rask DEN 459 ES Jesper Jacobsen Martin Frislev, Steen Jepsen   22.0 17.0 16.0 13.0 20.0 (24.0) 112.0 88.0
19th 5 Frk. Himmelblå DEN 308 BBK Lasse Laursen Torben Laursen, Rasmus Laursen   (23.0) 22.0 18.0 14.0 21.0 14.0 112.0 89.0
20th 4 Bullfighter DEN 261 SNV Helge Søndergaard Jes Knudsen, Jens L.L.Wollesen   24.0 20.0 15.0 (26.0) 16.0 16.0 117.0 91.0
21st 1 Castor Petini DEN 151 SNV Peter Jensen Brian Andersen, Karsten Jensen   21.0 15.0 21.0 17.0 25.0 (27.0) 126.0 99.0
22nd 8 Team Relax DEN 371 SNV Lars Jørgensen Torben Skov, Michael Mortensen   16.0 23.0 22.0 16.0 23.0 (25.0) 125.0 100.0
23rd 10 Hanstholm Køkken DEN 395 AL Torben Olesen Carsten Olesen, Hebrik Munch   19.0 10.0 23.0 24.0 (26.0) 26.0 128.0 102.0
24th 17 Sømil DEN 536 NB Niels Søndergaard Emil Søndergaard, John Trolle   20.0 (27.0) 19.0 19.0 24.0 21.0 130.0 103.0
25th 6 nn DEN 348 SNV Gustav Jacobsen Jan Jansen, Jan Jacobsen   25.0 (26.0) 26.0 21.0 18.0 17.0 133.0 107.0
26th 2 Against all odds DEN 230 SNV Palle Koch Poul Johansen, Bjarne Rasmussen   27.0 24.0 24.0 18.0 19.0 (28.0) 140.0 112.0
27th 9 Hwa'Så DEN 384 AL Peter Brix Hansen Ole Bundgård, Per Bliksted   26.0td> 25.0 28.0 25.0 (29.0 DNF) 22.0 155.0 126.0
28th 22 Inno Term DEN 571 JSK Palle Lemminger Ib Vonge, Thor Lemminger   (28.0) 28.0 27.0 28.0 27.0 23.0 161.0 133.0